Już po pierwszym tygodniu nauki jesteśmy dumni z naszych uczniów! W niedzielę 6 września odbył się Bieg Stulecia Obrony Niepodległości - Bitwa Warszawska 1920. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła w nim I miejsce! Gratulujemy drużynie w składzie: Aleksander Smoll, Dawid Półchłopek, Mateusz Gleńsk i Jakub Jąkalski. Co ważne, w kategorii wiedzy historycznej także zwyciężył nasz uczeń Filip Tobór  Wielkie brawa i gratulacje! 

grupa 5 osób uśmiechy

W województwie śląskim ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna ph. „Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny”, zainicjowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.  Prosimy o zapoznanie się z ulotką i przestrzeganie opisanych w niej zasad.

ulotka

ulotka

Zarządzenie nr 21 / 2019-2020
z dnia 24 sierpnia 2020 r.
wydane przez dyrektora Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach
w sprawie wprowadzenia
PROCEDURY ORGANIZACJI ZAJĘĆ W ZESPOLE SZKÓŁ IM. MARII KONOPNICKIEJ W PYSKOWICACH W CZASIE EPIDEMII SARS-CoV-2

 

Do pobrania pdfzarzadzenie_21_2019-2020_PROCEDURA_1.09.2020.doc2.pdf923.44 KB

Niebawem 1 września, przedstawiamy więc

HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO:

  • na godz. 9.00 zapraszamy kl. Ia LO, Ib LO i It do auli 
  • na godz. 10.00 zapraszamy kl. Iabr, Ibbr i Iibr do auli
  • na godz. 11.00 zapraszamy wszystkie klasy II i III do sal lekcyjnych (numery będą podane przy wejściu)

Tymczasem życzymy wspaniałej i bezpiecznej końcówki wakacji!

  Dzisiejszy poniedziałek rozpoczyna dla ósmoklasistów czas rekrutacji do szkoły średniej. Już można logować się do systemu elektronicznego i wskazać szkołę, w której od września chcielibyście kontynuować naukę.  Mamy nadzieje, że wybierzecie  naszą szkołę.

Szczegóły opisujące wszystkie klasy i profile znajdują się w zakładce  http://zsmk.edu.pl/rekrutacja oraz na Facebooku szkoły. Tam też znajdziecie link do systemu elektronicznego, poprzez który odbywa się rekrutacja https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/

Jeśli mielibyście kłopot z logowaniem się do systemu, to w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej
w Pyskowicach codziennie od godz. 9.00 do 15.00 w sekretariacie szkoły pełniony jest dyżur,  podczas którego uzyskacie pomoc w wypełnianiu formularza zgłoszeniowego.   

Tymczasem, od wtorku będziemy za was trzymać kciuki. Życzymy wam powodzenia na egzaminach!!!

budynek

Wszyscy zapamiętują na całe życie egzaminy maturalne, ale tegoroczni maturzyści to już na pewno! Bohaterowie dzisiejszego dnia stawili się w szkole w dobrych nastrojach i napisali język polski, choć kasztany już przekwitły... Wszystko odbyło się oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Mamy nadzieję na znakomite wyniki z języka ojczystego i życzymy powodzenia na kolejnych egzaminach. Jutro matematyka, później języki obce i przedmioty dodatkowe. Trzymamy kciuki!

kasztanowiec kwiaty