W ostatnią niedzielę, podczas uroczystej gali finałowej w Warszawie,  transmitowanej przez TVP,  ogłoszono laureatów IV edycji prestiżowego konkursu dla młodzieży i studentów „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. Konkurs przeprowadzony był w czterech kategoriach: plastycznej, literackiej, tekstu piosenki oraz scenariusza lekcji.  W kategorii literackiej uczestnicy przygotowywali pracę pisemną na temat: „To także walka. Codzienność polskich oficerów w obozach NKWD w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku, w latach 1939-1940”. Z dumą ogłaszamy, że w tej kategorii III miejsce zdobył Bartosz Biegański z kl. Ia LO. Do laureatów przemawiała pomysłodawczyni konkursu,  pani Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a także ministrowie rządu. Gorąco gratulujemy Bartoszowi, który pokonał liczonych w tysiącach uczestników z całej Polski. Podziękowania i gratulacje także dla p. Aldony Pitery, która Bartosza przygotowała. Znakomita praca naszego Laureata wkrótce zostanie opublikowana w specjalnym wydawnictwie pokonkursowym, które będzie dostępne w szkolnej bibliotece.

Marszałek Sejmu Elzbieta Witek na tle wyświetlonego dużego napisu: Kategoria literacka 3 miejsce Bartosz Biegański Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach