CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I  USTAWICZNEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W GLIWICACH

Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach na podstawie pisemnych porozumień współpracuje z Medyczną Szkołą Policealną Województwa Śląskiego im. prof. Antoniego Cieszyńskiego w Zabrzu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i  Ustawicznego Województwa Śląskiego w Gliwicach.

Współpraca polega na:

  1. Organizowaniu wspólnych przedsięwzięć, związanych z ukierunkowaniem zawodowym uczniów Liceum Ogólnokształcącego i przygotowaniem do pracy
    w charakterze technika elektroradiologa, higienistki stomatologicznej, technika dentystycznego, technika masażysty, technika usług kosmetycznych, technika sterylizacji medycznej, asystenta osoby niepełnosprawnej i terapeuty zajęciowego.

  2. Współtworzeniu i realizacji projektów związanych z propagowaniem informacji, dotyczących charakterystyki ww. zawodów, perspektyw zatrudnienia, zakresu czynności zawodowych.

  3. Gromadzeniu, prezentacji i wymianie narzędzi dydaktycznych oraz materiałów dokumentujących współpracę między szkołami.

  4. Nawiązywaniu i rozwijaniu kontaktów osobowych między kadrą pedagogiczną oraz społecznością uczniowską szkół partnerskich.

  5. Organizacji przedsięwzięć o charakterze naukowym, udziału w zajęciach praktycznych, ćwiczeniach laboratoryjnych, warsztatach i wykładach, doświadczeniach i pokazach.

  6. Organizowaniu na terenie Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej akcji informacyjnych i promocyjnych szkoły medycznej.

Klasy medyczno - kosmetyczne mają także okazję uczestniczyć w spotkaniach z Panią Magdaleną Chwał, Dyrektorem Klubu Oriflame, która prowadzi dla nich warsztaty z pielęgnacji twarzy, makijażu, zdrowia i urody oraz prowadzenia wystąpień publicznych.