logo. Stylizowany rysunek smartfona i napis: dzień bezpiecznego internetu wtorek 7 lutego 2023

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W tym roku  DBI obchodzimy 7 lutego. Podczas tych obchodów chcemy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Zwracamy szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci.

DBI w naszej szkole dotyczył następujących inicjatyw:

1. 6. 02.23 r. na piątej lekcji odbył się Szkolny konkurs wiedzy o Internecie. Brało w nim udział 65 uczniów, z czego 11 osób zdobyło komplet punktów! Są to:
    ?Aleksander Osadnik 1AT ? Arkadiusz Pacyga 1AT ? Cyprian Ziobrowski 1AT ? Denis Lembowicz 1BT ? Oliwia Szargut 1BT ? Roma Badurczyk 1AL ?Emilia Waleńdzińska 1BT ? Paweł Borowski 3TL ? Wiktoria Korus 3 TL ? Mateusz Macioł 3TL ? Łukasz Stranczyk 3 TL ?
  2. Konkurs na prezentację multimedialną – Uczeń bezpieczny w Internecie - jak wystrzegać się zagrożeń?  Prace w formie prezentacji multimedialnej należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10.02.23 r.
  3. Konkurs na wiersz lub plakat na temat: „Bezpieczeństwo w Internecie” - termin oddawania prac 10.02.23
  4. 7.02. w auli odbyła się prelekcja dotycząca Dnia Bezpiecznego Internetu z udziałem wszystkich klas..

Wszyscy, na co dzień powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Prelegent i słuchacze siedzą na krzesłach w dużej sali.. W tle ekran z napisem "zagrożenia w sieci"