Z radością informujemy, że Dyrektor Szkoły - Pani Edyta Mierzwa otrzymała Srebrną Odznakę Za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Wręczył ją Bartłomiej Kowalski, radny Sejmiku Województwa Śląskiego i członek Kapituły Odznaki wraz z Waldemarem Dombkiem, starostą gliwickim i Adamem Wojtowiczem, wicestarostą gliwickim jako wnioskodawcami. W uroczystości wzięły też udział radne  Rady Powiatu Gliwickiego Anna Smyl i Krystyna Urbańska. Starostwo Powiatowe przypomina liczne zasługi Pani Dyrektor: Edyta Mierzwa, odznaczona Srebrną Odznaką za Zasługi dla Województwa Śląskiego, jako nauczyciel, dydaktyk oraz dyrektor posiada wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej w szczególności w zakresie działań innowacyjnych, jak i współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym. W 2009 r. opracowała innowacyjny program edukacyjny „Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa  edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”, który wdrażała w latach 2009 - 2018 w  przeszło dwudziestu szkołach w Gliwicach. Obecnie program jest ogólnopolskim programem realizowanym przez Biuro GIODO! W 2018 r. Generalny Inspektor Danych Osobowych przyznał kandydatce Nagrodę im. Michała Serzyckiego za realizację programu. W 2010 r. Edyta Mierzwa opracowała projekt edukacji historycznej „MEMO. Młoda Elita Muzealnych Odkrywców”.

grupa 6 osób

Projekt realizowany był w szkołach podstawowych województwa śląskiego latach 2010-2012  wspólnie z Muzeum w Gliwicach. W 2010 przedsięwzięcie uzyskało Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego. W roku 2018 opracowała projekt unijny “Kształcimy z pasją - rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów i uczennic Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach” (projekt został zakończony i rozliczony). W ramach projektu powstały dwie pracownie:  matematyczna i biologiczna, a uczniowie mają dodatkowe zajęcia wyrównawcze bądź rozwijające uzdolnienia. W roku 2019 kandydatka uzyskała dofinasowanie z WFOŚiGW na utworzenie pracowni geograficznej w ramach programu „Zielona Pracownia”. W tym samym roku w ramach konkursu Ministerstwa Cyfryzacji i  Państwowego Instytutu Badawczego NASK #OSE Wyzwanie szkoła wygrała 3 nagrody w postaci 3 mobilnych pracowni komputerowych.
Społeczność szkolna serdecznie gratuluje odznaczonej Pani Dyrektor!