UWAGA ️️️!
Z dużym niepokojem przyjęliśmy informację o funkcjonowaniu nowego profilu typu "SPOTTED", którego odbiorcami oraz użytkownikami są m.in. uczniowie naszej szkoły.
Weszliśmy w posiadanie zrzutów ekranów, które dokumentują obraźliwe, niebezpieczne i przede wszystkim karalne treści, będące formą agresji słownej i psychicznej.
Jako szkoła stanowczo się temu sprzeciwiamy! ️
W naszej szkole nie ma miejsca na:
  •  obrażanie, wyzywanie innych osób
  •  podżegania do okaleczania swojego ciała lub odebrania sobie życia
  •  rozsiewania nieprawdziwych informacji na temat innych osób (tzn. pomówienia, zniesławienia)
  •  nękanie i gnębienie
Jakiekolwiek przejawy tego typu zachowań będą spotykały się z szybką i bezwzględną reakcją ze strony grona pedagogicznego i dyrekcji, ze współpracą z Policją włącznie.
Podkreślamy, że powyższe zachowania skutkują ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KARNĄ - zarówno w kontekście osób, które wysyłają takie treści jak i osób, które je udostępniają.
Zdajemy sobie sprawę, że większość placówek edukacyjnych mierzy się z problemem cyberprzemocy, jednak dla komfortu i przede wszystkim bezpieczeństwa naszych uczniów będziemy walczyć z tym zjawiskiem bezkompromisowo. ️
W związku z tym gorąco prosimy wszystkich uczniów, którzy w związku z funkcjonowaniem "SPOTTED" zostali urażeni, wykorzystani, poczuli się w jakikolwiek sposób nadużyci o zgłoszenie tego faktu do psychologa, pedagoga szkolnego, wychowawcy lub dyrekcji. Pomoże nam to skompletować dokumentację niezbędną do złożenia zbiorowego pozwu przeciwko administratorowi/administratorom powyższego profilu i zawiadomienia odpowiednich organów ścigania.
Zwracamy się również do Was, nasi drodzy Uczniowie.
  • Nie uczestniczcie w tym cyrku, który ma na celu tylko rozładowanie frustracji i emocji osób, które sobie z nimi nie radzą.
  • Nie bądźcie obserwatorami hejterów, osób, które stosują przemoc wobec innych - to dzięki widzom istnieją.
  • Brak reakcji na krzywdę innych osób, jest niemym przyzwoleniem na przemoc! A nie wiadomo, kto za chwilę może paść jej ofiarą.
Bardzo wiele zależy od Was, a my w Was wierzymy!
zrzut ekranu spotted