27 kwietnia 2019 roku sztafeta składająca się z uczniów szkół powiatu gliwickiego już po raz dziesiąty wystartowała w Biegu Powiatowym Powiatu Mittelsachsen. Jubileuszowy występ miał miejsce w niemieckim Hainichen. Sztafeta w składzie: Patryk Orylski, Kacper Materla, Tomasz Gontarewicz, Jakub Wołos, Aleksander Bralich, Patryk Kowaliszyn, Daniel Sleziona, Dominik Moździerz i Dawid Kępka (rezerwowy) zajęła 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w kategorii „Sztafety spoza powiatu Mittelsachsen” i również 2. miejsce w kategorii „Młode pokolenie”. W samym biegu sklasyfikowanych zostało aż 80 drużyn, więc tym większe gratulacje dla młodych biegaczy z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie, którzy w 1:52:24 h pokonali dystans 30,9 km. Jesteśmy z nich dumni! Opiekę nad uczniami sprawowały panie Monika Wróbel i Sylwia Lenek. Dziękujemy młodym sportowcom i ich opiekunkom – to była świetna robota!

sztafeta